XIX Dzielnica i Sen Pszczoły

2013-02-07 18:10

 

Kochani!

 

W związku z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami chcielibyśmy przypomnieć Wam jak wyglądała nasza działalność w Śnie Pszczoły.

 

Pomysł na XIX Dzielnicę Kultury zrodził się przede wszystkim z potrzeby działania na szeroką skalę. Chcieliśmy aktywizować jak największą grupę młodych artystów, niezależnie od dziedziny sztuki, którą się zajmują, otwierać przed nimi nowe perspektywy jak i zachęcać do pomagania innym. Nie ograniczamy się jeśli chodzi o zasięg oraz cele projektów – robimy wszystko co uznajemy za wartościowe.

 

Ostatnie dwa lata były serią niezapomnianych spotkań i wydarzeń, które gromadziły ludzi o różnym wieku, zawodach, zainteresowaniach. Niezliczone koncerty, występy teatralne, pokazy filmowe, wydarzenia charytatywne i wernisaże ściągały do Snu Pszczoły tysiące  gości. Niektóre z imprez takie jak Dzień Zabawek, Wielki Antykwariat czy projekt Podwórko na Pradze zostały uznane za jedne z najbardziej kreatywnych wydarzeń jakie odbyły się na Pradze. Współorganizowaliśmy z Domem Kultury Praga festiwal EtnoPraga goszcząc takie zespoły jak: Huun Huur Tu, Dona Rosa, [DUNKELBUNT], Amine i Hamza, La Cherga. Dwukrotnie włączaliśmy się w festiwal organizowany co roku przez Inicjatywę POMADA. W 2012 roku byliśmy partnerami festiwalu filmowego Sputnik Nad Polską organizują w Śnie Pszczoły pokazy filmów oraz koncerty towarzyszące festiwalowi.

 

Nasze imprezy wspierali bądź relacjonowali między innymi: TOK FM, Roxy FM, Gazeta.pl, TVP Kultura, TVN Warszawa, Radio Kampus, Independent, portal Uwolnij Muzykę, Gazeta Wyborcza, portal Mówiąnamieście…

 

Cały nasz zespół włożył dużo serca i energii w ożywianie tej niecodziennej przestrzeni, jaką był klub przy ul. Inżynierskiej 3.

 

Pożar jest dla nas nieopisaną tragedią, ale w żadnym wypadku nie kończy on naszej działalności. Organizujemy wydarzenia w zastępczych lokalizacjach, stworzyliśmy Latający Sen Pszczoły jednocześnie licząc, że wkrótce będziemy mogli zacząć budować nowe miejsce. Wszyscy szukamy dla Snu Pszczoły nowego lokalu. Dlatego zgłaszamy się do was z prośbą o pomoc. Każda informacja o dostępnej lokalizacji, każdy mail wspierający nas wysłany do Urzędu Dzielnicy/Miasta, każdy gest solidarności jest dla nas na wagę złota.

 

Liczymy na Was!
Fundacja XIX Dzielnica Kreatywności i Sen Pszczoły

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.