Koncert: Substytut + The Freuders

2013-01-18 17:57

Koncert zespołu Substytut w ramach zimowo wiosennej trasy. Zagra z nami Warszawska bardzo ciekawa formacja The Freuders.
Koncert odbędzie się w klubie Sen Pszczoły w Warszawie.

Start 19:30!
Bilety 5zł!

The Freuders to minimalistyczny kolektyw muzyczny stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. W języku plemienia M’bhutu – da-frojders – oznacza rytuał, w którym mężczyzna chcący pojąć cnotliwą kobietę za żonę winien popełnić wpierw rytualne samobójstwo. Delikatny zapaszek cmentarza, albo emanacja czarnej dziury. Chłodno i bez przebaczenia.

Substytut to trzech niereformowalnych gości, zebranych do kupy w sierpniu 2008 w Pabianicach, którzy nie grają funka na gitarze akustycznej i nie piszą buntowniczych piosenek o Polsce, które prezentują krzykiem bądź pseudo śpiewem ( mimo wszystko krzyk sporadycznie zdarza się, ale o “uczuciowych”, blues’owych solówkach i przepitym, chrypowatym gardle wokalisty nie ma tutaj mowy ).
Ich styl ciężko jednoznacznie sprecyzować, ale jeśli rzeczywiście trzeba go wskazywać i w ogóle o nim wspominać, to w takie miejsce winno wpisywać się melodyjne, niekiedy uzależniająco chwytliwe melodie, oblane bardzo często sosem ze ściany psychodelicznych gitar połączonych z obumiernym kreowaniem masy hałasu i chaosu wydzielanych ze wzmacniaczy, a także użytkowania śladowej ilości elektronicznych zabawek zespołu.
Na to, wiejsko określając trio, składają się takie niezależne podmioty jak – Maciej Ramisz ( gitara, wokal ), Łukasz Adamiec ( bas ) i Mikołaj Kosmowski ( bębny ).
Za znaczące inspiracje, które pozostawiają znamienite piętno na twórczości zespołu, można wskazać takie grupy jak Radiohead, Interpol, Myslovitz, Editors, Bloc Party..

To do zobaczenia! :)

Comments are closed.